Skip links

Hakkımda

“Yahu bu nasıl iş Google?” diye kükredi R.V.

Aylardan ekimdi, yıllardan 2012. Ve SEO’cuları bir gecede cahil bırakan Panda algoritmalarından biri.

Önce biraz duraksadı, sonra aldı karşısına bir bir anlattı: Bak Kübra dedi, bu Google bu da algoritması! Bir kitap cümlesi gibi çizdi altını:

İyi bir alan adından daha önemlidir, iyi bir pagerank…

İşte böyle başladı benim için search engine optimization macerası. Önceleri edebiyat fakültesi derslerimin yanında heyecanlı bir aktiviteydi, sonraları mesleğime yön verdi. Bu heyecanlı süreç birkaç yıl devam etti. Bir reklam ajansının kapısından içeri adım attıktan sonra SEO yerini basın bültenlerine, metin revizelerine, marka mottolarına, sloganlara ve tabi ki ‘bir alternatif daha’ görmek isteyen müşterilere bıraktı. Gururla işlerime baktığım anlar da oldu, bitkinlikle mesaiden çıktıktan sonra kafama patates bağlayıp migrenimin geçmesini beklediğim anlar da. Şartlar ne olursa olsun çok çalıştım, tabi yine de gelemedim bir ajansta Tanrıça Athena pozisyonuna, ama bu konu başka. Nerelerde çalıştığımı merak edenler için;

11.2011 – 01.2013 / Freelance Content Manager / Eloxy Internet Solutions

04.2013 – 10.2014 / KC Medya / Metin Yazarı

11.2014 – 12.2015 / Regulus Yayınevi / Editör-Redaktör

02.2016 – 09.2017 / Paragon Teknoloji / Metin Yazarı – İçerik Yöneticisi

10.2017 – Halen     / FlatART Agency / Content Marketing Specialist

Bir sürelik aradan sonra, biraz da tesadüfen geri döndüm yarım kalan SEO ve dijital pazarlama yolculuğuma. Bu kez yalnız ilerlemek istemiyorum. Araya giren zamanın sebep olduğu açığı kapatmaya çabalarken; öğrendiğim, keşfettiğim, doğruluğuna inandığım her şeyi burada paylaşarak sizi de yolculuğuma dahil etmeye karar verdim. Merak etmeyin, her şeyi tane tane anlatma konusunda iyiyim.

Kafka fazlasıyla haklı aslında: Ormanda yolunu yitirmiş çocuklar gibi terk edilmişlik içerisindeyiz. Önümde durup bana baktığında, ne sen benim içimdeki acıları anlayabiliyorsun ne de ben seninkileri ve senin önünde kendimi yere atsam, ağlasam ve anlatsam bile, biri sana cehennemi sıcak ve korkunçtur diye anlattığında cehennem hakkında ne bilebilirsen, benim hakkımda da ancak o kadarını bilebilirsin.

İşte bu yüzden kısa kesiyorum. Bir bugi bugi gibi inişli çıkışlı ilerleyen sitesini Google’a sevdirmek isteyen ekmek teknelerine kendimden emin gülümsüyor, yarışa FlatArt’tan katılıyorum.

Bir maniniz yoksa sizi bloguma bekliyorum.

css.php